Футболен отбор
#1 FC Socceroos 2010 18.04.2012 22:43
FC Socceroos 2010
1106 Posts
Since 25.01.2010

Селта ми е да създавам футболен отбор във реалния живот.Коио знае и мисли че ще може да ми помогне моля да ми пише.
Благодаря на всички. :)

#2 Removed user 18.04.2012 22:50
Teeie wahines
311 Posts

И как ще стане като ти пишат хора от Видин, Варна, Бургас и Петрич? В Габрово ли ще се събирате да играете?

#3 FC Socceroos 2010 18.04.2012 22:53
FC Socceroos 2010
1106 Posts
Since 25.01.2010

НЕ.....Аз искам да създавам отбор не да събирам играчи за отбора.

Искам ако нямои знае как да се зъздава дами по могне да създавам отбора.
Дано си ми разбрал.

#4 Removed user 18.04.2012 23:01
Teeie wahines
311 Posts

Сега вече разбрах. Сигурно има някакви изисквания. Провери в сайта на БФС, ако искаш да е професионален. Иначе има по няколко аматьорски лиги в големите градове, пак със съдии, класирания, картотеки, наказания и всичко както си е в професионалния футбол, но е много по-лесно. То всичко опира до пари и желание. Ако имаш 20 милиона, купи си някой отбор и почвай. Ако имаш 20лв. намираш няколко момчета, които искат да играят и се записвате в някоя аматьорска лига.
ПС: Наблегни на провописа, че като си пращаш запитванията към БФС и УЕФА няма да те вземат на сериозно :)

#5 FC Socceroos 2010 18.04.2012 23:05
FC Socceroos 2010
1106 Posts
Since 25.01.2010

Наи вече 20лв. И ще ми е трудничко маи. :)

Благодаря за отговора. :)

Мисля да чакам още някои да ми пише.

#6 Removed user 18.04.2012 23:12
Teeie wahines
311 Posts

Поради честите въпроси на потребители от сайта ********.com как може да се създаде футболен отбор ще си позволя да направя кратко разяснение.Ще обясня как се създава нов футболен отбор, защото да вземеш съществуващ такъв е различно.Първо, разбира се трябва да изберете седалище на клуба,име и стадион където да си провежда срещите и тренировките. Ако ще ползвате стадиона на друг отбор, би трябвало предварително да си договорите за условията, при които да ползвате базата.Колко пъти в седмицата, за какво ще отговаряте вие,права и задължения, и разбира се наема.Ако ви задоволяват условията и сте решили да направите футболен клуб, който да играе точно на този стадион и в този град(село),можете да пристъпите към регистрация на дружеството.Тя представлява сдружение с нестопанска цел, което се регистрира в Окръжния съд, в района на който ще се намира седалището на футболния клуб.За целта е нужно да предоставите на адвокат информация относно наименованието на клуба, седалището и адресът на управление, както и списък с учредителите на сдружението с техните лични данни.След което, адвокатът ще подготви изискуемите от закона документи и ще впише ЮЛНЦ в едномесечен срок.Разноските ще бъдат в размер на 350-400 лв...След като получите регистрация на вашето дружество, вие можете да заявите вашето желание в областния футболен съюз да се включите в областните групи.Трябва да представите и договора със стадиона, който ще ползвате, за да се види дали той отговаря на условията за провеждането на футболни срещи.Ако стадиона няма нужните условия, трябва вие или собственикът му според това какъв договор сте сключили с него да го приведете в ред, след което ще минат хора да го проверят и ако отговаряте на изискванията ще ви се разреши да играете срещите си там.След което, привличате футболисти и треньори и закупувате нужната ви екипировка.Преди началото на сезона в определен срок от ОФС картотекирате футболистите си и сте готови за подвизи.Разбира се има и нещо много важно, което много хора не го знаят, но е задължително.След като имате регистрирано дружество,стадион,футболисти и всичко останало за един аматьорски футболен отбор, имате пълното право да поискате от общината, в която сте регистрирани финансова помощ за вашето дружество.Вие не го правите всичко това за себе си,нито за румънски или английски младежи.Вие го правите и за младежта на дадената община,за тази община която събира данъците на родителите на вашите футболисти и е ДЛЪЖНА да отдели средства за спорт и да ви подпомогне.Размера на финансовата помощ е различна за различните общини, но вие искайте колкото е възможно най-много защото държавата е длъжник на спорта.
Много хора се интересуват и колко струва това удоволствие.Може да струва и много и малко, зависи от много фактори.Разходите ви през сезона ще бъдат за наем на стадион или неговата поддръжка в зависимост как сте се договорили.От 2010 г се заплаща и охраната на футболните срещи, която се заплаща от домакина и е около 100 лева в зависимост колко рискова е срещата и колко полицаи ще я охраняват,минимума е двама.Домакинът заплаща хонорара на четиримата съдии и техните пътни разноски.Когато гостувате, разходите ви са само за пътни и колкото по дълги-дестинации имате, толкова по-солено ще ви излезе.Към тези сигурни разходи, разбира се, трябва да си прибавите и тези за треньор,евентуално за премии на футболистите,картони,банкетчета,подготовка,разходите по организирането на подготвителните срещи.Екипировката е задължителна, но ако купите всичко необходимо когато стартирате, през следващите сезони само ще доокомплектовате.Разбира се, ви трябват минимум два официални екипа,желателно е един с къс и един с дълъг ръкав и различни цветове.Ако ще провеждате тренировъчен процес ви трябва и пособия за тренировки.
Това е накратко пътя, за да създадете футболен отбор в България.Екипът на BGFUTBOL е готов да ви съдейства за всичко, ако сте решили да го направите.Можем да ви помогнем за регистрацията на дружеството,закупуването на качествена и евтина футболна екипировка,намирането на футболисти,треньори и всичко останало.

#7 FC Socceroos 2010 18.04.2012 23:17
FC Socceroos 2010
1106 Posts
Since 25.01.2010

Благодаря